2018 Kedi Köpek Aşısı ve Parazit Uygulaması Fiyatları

kedi köpek aşı fiyatları

Veteriner Hekimler Odası vasıtasıyla, veteriner klinik ücretleri asgari olarak her sene başında düzenli olarak saptanmaktadır. Tedavinin çeşidine ve tedavide izlenecek olan yola göre belirlenen ücretler doğrultusunda, kedi ve köpek sahipleri veteriner kliniklere daha bilinçli bir şekilde gitmektedir. Fiyatların önceden belirlenmesi, kedi köpek gibi evcil hayvan sahiplerini de zor durumdan kurtarmaktadır. 2018 kedi köpek aşısı ve parazit uygulaması fiyatları da bu sene başında, Veteriner Hekimler Odası tarafından asgari ücretler ile belirlenmiştir.
2018 yılı içerisinde hayvanların sağlığı ile alakalı faaliyet gösteren tüm muayene, klinik ve hastaneler için asgari ücretler belirlenmiş olup, bu konuda hayvan sahipleri de bilinçlendirilmiştir.

Kedi ve köpekler için yılın belirli aylarında uygulanacak olan aşıların ayrıca iç parazit uygulamalarının fiyatları da bu doğrultuda hayvan sahiplerinin karşısına çıkmaktadır. Kedi ve köpek sağlığı, aynı zamanda insan sağlığı için da önemlidir. Zira kuduz aşısı, karma aşılar ve bunun yanı sıra iç parazit uygulamalarının düzenli olarak yaptırılmaması, kedi ve köpekle aynı ortamda vakit geçiren insanların sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle iç ve dış parazit uygulamalarının tedavisi, kedi ve köpeklerle ilgili önem arz eden aşıların her yıl düzenli olarak yaptırılması gerekiyor. 2018 kedi köpek aşısı ve parazit uygulaması fiyatları takvimine göz atarak, siz de evcil hayvanlarınızın aşılarını düzenli yaptırın ve parazit tedavisine de gereken önemi verin.
2018 kedi köpek aşısı ve parazit uygulaması fiyatları Türkiye’de ilden ile göre değişkenlik göstermektedir. Bizler konuyla alakalı en çok evcil hayvan beslenen iller olan İzmir ve İstanbul’un fiyatlarını sizlerle paylaşacağız.

İstanbul 2018 Kedi Köpek Aşısı ve Parazit Uygulaması Fiyatları

Kediler için İstanbul’da kuduz aşısı fiyatı 65 TL olup, karma aşı ve lösemi aşısı 75 TL, FIV aşısı 95 TL, iç parazit uygulaması tablet ile 35, enjektabl ile 50 TL, dış parazit uygulaması ise 25 TL’dir. Ayrıca dış parazit uygulamasına, ekstra kullanılacak olan ilacın ücreti de eklenmektedir. Bunun dışında kedi ilaçlı banyo uygulaması ise 60 TL olarak belirlenmiştir.
İstanbul’da köpeklerle ilgili aşılarda da yine fiyatların kedi aşılarıyla aynı rakamlara tekabül ettiğini görüyoruz. Köpekler için karma aşı, virüs aşısı ve B Bronchiseptica aşısı 75’er TL, Lyme aşısı 95 TL ve kuduz aşısı 65 TL’dir. Köpeklerde tablet ile iç parazit uygulaması 35 TL olup, enjektabl ile bu uygulamanın fiyatı 50 TL olarak belirlenmiştir. Köpeklerde dış parazit uygulamasına ödenecek olan ücret 35 TL ve kullanılacak olan ilacın ücretidir. Son olarak köpekler için ilaçlı banyo uygulamasının fiyatı ise 100 TL olarak karşımıza çıkmakta.

İzmir 2018 Kedi Köpek Aşısı ve Parazit Uygulaması Fiyatları

İzmir’de kediler için yapılan aşı fiyatları ile köpeklere uygulanan aşı fiyatları aynıdır. Kuduz aşı ve karma aşı her iki hayvan türü için de 80 TL olup, kedi iç parazit ve köpek iç parazit tedavisinde fiyatlar 65 TL’dir.
Görüldüğü gibi fiyatlar ilden ile göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak aynı il içerisinde kedi ve köpeklere uygulanan aşı fiyatları aynı ve parazit tedavisinde de ufak tefek oynamalar mevcut. 2018 kedi köpek aşısı ve parazit uygulaması fiyatlarının yer aldığı yazımıza bakarak siz de evcil hayvanlarınızın rutin aşılarını yaptırın ve varsa tedavilerini aksatmayın.

2019 yılı için yazdığımız Kedi Muayene ve Aşı Güncel Ücretleri 2019 makalesinden güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

2019 yılı için yazdığımız Köpek Muayene ve Aşı Ücretleri 2019 makalesinden güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir