Hamster Kafes Çeşitleri ve Hazırlanışı

Hamster Kafes Çeşitleri ve Hazırlanışı

Hamster bakımı üstlenmek isteyen kişiler evcilleştirilen hamsterların rahat bir şekilde durması için kafes hazırlanmasına dikkat etmelidirler. Hamster kafes çeşitleri ve hazırlanışı oldukça önemlidir. Kafeslerde yaşayan hamsterların adaptasyonu için hazırlanan kafeslerin hem sizin temizlemeniz ve bakım yapmanız adına, hem de hamster için kullanışlı olması gerekmektedir. Bu yüzden kafeslerin hazırlanması noktasında dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için paylaştık.

Hamster Kafes Çeşitleri ve Hazırlanışı Nasıl Olmalıdır?

Hamster kafes çeşitleri; ahşap, metal ve plastik olabiliyor. Ahşap kafesler her ne kadar hoş bir görüntü sağlasa bile temizliği açısından size zor anlar yaşatabilirler. Eğer plastik ya da metal hamster kafesleri tercih ederseniz son derece rahat temizlik yapabilirsiniz. Bazı kişiler plastiğin doğaya zarar verdiğini düşünerek daha çok metal kafesler tercih ediyorlar. Metal kafes seçimi yaptıysanız paslanma ve küflenme yaşamamaya özen göstermeniz gerekiyor. Bunun için de oksitlenme yapmayacak maddelerle metal hamster kafesinizi temizlemeniz  gerekiyor.  Hamsterların güvenliği ve sizin evinizin hijyeni açısından kafeslerin ağızlarının daima kapalı olmasına dikkat ediniz.

Hamster Kafesleri Nasıl Hazırlanır?

Hamster kafes çeşitleri ve hazırlanışı için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle hamsterınızın besinlerini, suyunu hazırlamanız gerekiyor. Sonrasında haftada 3 kez kafes temizliği yapmanız lazım. Kafesin hamster büyüklüğüne uygun şekilde seçilmesi gerekmektedir. Böylece tıpkı bir bebek gibi hamsterınıza ilgi göstermenizin zorunlu olduğunu söyleyebiliriz. Aksi takdirde hamster adaptasyon sürecinde zor anlar yaşar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir