Hamsterlarda Cinsiyet Ayrımı

Hamsterlarda Cinsiyet Ayrımı

Hamsterlar görüntü itibari ile çok tatlı duruşa sahiptirler. Bu yüzden birçok kişi evinde hamster beslemek istiyorlar. Ancak hamster satın alımı esnasında hamsterlarda cinsiyet ayrımı yapmak gerekmektedir. Böylece beslemek istediğiniz hamsterı çiftleştirmek istediğinizde daha bilgili olur ve onun bakımı esnasında cinsiyetine uygun besin ürünleri kullanmaya dikkat edersiniz. Hamsterlarda cinsiyet ayrımı yapmak için ön bilgilere sahip olmak adına hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Hamsterlarda Cinsiyet Ayrımı Nasıl Yapılır?

Hamsterlarda cinsiyet ayrımı yapmak için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Hangi özelliklere bakarak bir hamsterın dişi mi yoksa erkek mi olduğunu anlayabileceğini soran kişilere ayrıntılı bilgiler verdik.

Hamsterlarda tıpkı insanlarda olduğu gibi vajina girişi ve penis bulunmaktadır. Memeli hayvanların ortak özelliği olan bu üreme organları hamsterlarda farklılık oluşturabiliyor. Dişi bir hamsterda anüs ve vajina girişi bulunmaktadır. Bu iki bölge, dişilerde tam olarak ayrılmamıştır. Anüs ve vajina girişi arasındaki farklılığı anlayabilmek için bilgi sahibi olmak gerekir. Aksi halde birçok kişi anlamakta zorlanabilir. Eğer siz de böyle bir ayrım yapmak isterseniz paylaştığımız resmi dikkatli şekilde incelemeniz gerekmektedir.

Hamsterlerda cinsiyet ayrımı yapmak için erkek hamsterı anlamak daha kolaydır. Hamsterın penis bölgesi anüs bölgesinden ince bir tüy çizgisiyle ayrılır. Dolayısıyla bir erkek hamsterın üreme organı ile anüsü arasında farklılık dişiye nazaran daha basit şekilde gözle görülebilir ve hemen herkes anlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir