Hayvanlardan Pire Bulaşır Mı?

hayvanlardan pire


Hayvanlar her ne kadar sadık dostlarımız arasında yer alsalar bile bazı durumlarda insanlara zarar verebilirler. Hayvanlardan birçok hastalık ve bakteri insanlara geçebilir, insan sağlığı açısından olumsuz yönde etki gösterebilir. Hayvanlardan insanlara geçen bakterilerin başında ise; pireler yer almaktadır. Başta kedi ve köpek gibi hayvanlar olmak üzere birçok hayvan türünden insana pire bulaşabilir. Bu durumda yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık.


Hayvanlardan Pire Bulaşır Mı?


Hayvanlardan pire bulaşır mı sorusu en çok kedi ve köpek besleyen hayvanseverler tarafından sorulan sorular arasındadır. Evet, pireler insanlara bulaşabilir ve vücutlarında olumsuz yönde etki gösterebilir. Kimi zaman da hayvan beslemeseniz bile dışarıda temas ettiğiniz, dokunduğunuz ya da sevdiğiniz hayvanlardan sizlere pire geçebilir.


Hayvanlardan Bulaşan Pireden Nasıl Kurtulurum?


Yakın zamanda bir kedi ya da köpekle temas ettiyseniz ve bu hayvan pireliyse size de geçmiş olabilir. Çünkü; temas ettiğiniz hayvandan geçen pireyi evinize getirirsiniz. Evinizdeki pire kıyafetlerinize ve eşyalarınıza geçer. Sonrasında da sizi rahatsız edecek boyuta gelmeye başlar. Hem de rahatsızlık derecesini çok kısa süre içerisinde hissetmeye başlayabilirsiniz.
Bu durumda bulaşan pirelerden kurtulmanız gerekmektedir. Sizlere hayvanlardan bulaşan pireden kurtulmak imkansız değildir. Ancak bunun için profesyonel şekilde hizmet veren ilaçlama firmalarıyla görüşmeniz gerekmektedir. Evinizi pirelerden kurtulmanız için firmalar ilaçlayacaktır. İlacın etkisi geçtikten sonra evinize girebilecek ve rahat nefes alacaksınız.
Böylece hayvanlardan pire bulaşır mı sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir