Kedi Muayene ve Aşı Güncel Ücretleri 2019

kedi aşı fiyatları

Kedileri muayene ettirmek ve aşılarını vurdurmak çok önemlidir. Özellikle kedi besleyen ve kedi bakımı yapan kişi ya da ailelere bu hususa çok fazla dikkat etmelidir. Alınan her hizmette ya da üründe olduğu gibi kedilerin muayene ve aşı hizmetlerinde de her yıl değişen fiyatlar söz konusudur. Kedi Muayene ve Aşı Ücretleri 2019 hakkında araştırma yapmak isteyen kişileri çok fazla yormadan ücretler konusunda bilgi verelim.


Kedi Muayene ve Aşı Ücretleri 2019

  • Her yıl değişebileceği gibi aynı yıl içerisinde farklı noktalarda değişik fiyatlar sunulma şansı da vardır. Bu yüzden sizlere 3 bakış açısı içerisinden detayları sunacağız. Sizler de bu fiyatlardan çok daha yüksek fiyatlarla karşılaşırsanız başka yeri tercih edebilirsiniz.
  • İVHO, İBB Veteriner Hizmetleri ve İstanbul Üniversitesi farklı muayene ücretleri uygulamaktadır. Bu 3 kurum dışında farklı bir veteriner hekime gittiğinizde vereceğimiz fiyatlardan çok daha yüksek fiyatlarla karşılaşırsanız bu 3 kurumdan birini tercih edebilirsiniz.
  • İVHO için muayene ücreti 125 TL iken kontrol ücreti 65 TL’dir. İBB için muayene ücreti 63 TL iken kontrol ücreti 30 TL’dir. İstanbul Üniversitesi muayene ücreti ise 65 TL’dir. En uygun yer olarak İBB gözükse bazı veterinerlerin muayene ücreti almadığı da başka bir gerçektir.
  • Aşı ücretlerine baktığımızda ilk olarak aşı fiyatlarını İVHO için değerlendirmek istiyoruz. İVHO’y gitmeniz durumunda Kuduz Aşısını 85 TL’ye, Karma Aşıyı ve Lösemi Aşısını 95 TL’ye, FIV aşısını ise 120TL’ye yaptırabilirsiniz.
  • Aşı ücretlerini İBB Veteriner Hizmetleri açısından da değerlendirelim. Kuduz Aşısını 70 TL’ye yapmaktadır. Kurum, diğer aşıları ise sabit olarak 79 TL’ye yapmaktadır.
  • Son olarak bir de İstanbul Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni değerlendirelim. Kuduz ve Lösemi Aşısını 80 TL’ye yapmaktadır. Karma Aşıyı 95 TL’ye yaparken, FIV Aşısını tıpkı İVHO gibi 120 TL’ye yapmaktadır.

Yukarıda sunduğumuz aşı ve muayene ücretleri kurumlar tarafından sunulan taban fiyatlardır. Bu yüzden fiyatlarda değişiklik olabileceğini unutmayın. Ancak Kedi Muayene ve Aşı Ücretleri 2019 için size daha uygun fiyatlar sunan hekiminiz varsa bu hekimi tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir